O nás

Cesta vzniku spoločnosti Procamp bola a stále je rovnako dobrodružná a kľukatá, ako cesty za poznaním rôznych kútov sveta.

Každý má vo svojej DNA niečo, čo je pre neho životnou láskou. Mne v žilách koluje túžba po dobrodružstve, pobyte v prírode, chuť ležať pod širším nebom, objavovať krásy sveta a večer počítať hviezdy na oblohe. Toto všetko som spojil v produktoch od Procampu, v minikaravane. Vo svete známom aj ako teardrop trailer. Len s ním zažijete pocit slobody, kedy môžete ísť kamkoľvek, zastaviť kdekoľvek a nič vás nelimituje.

História

Celý projekt začal oveľa skôr. V roku 2001 v našej rodinnej firme Tavex, kde sme v garáži spolu s mojím otcom Tomášom začali vyrábať obytné nadstavby na vozidlá pick-up pre nemeckého partnera. Práve on do mňa vštepil lásku na kempovanie.

Spočiatku som pracoval na Novom Zélande, kde som prvýkrát objavil minikaravany a naplno podľahol ich kúzlu. Bol som presvedčený, že tento produkt, tak ako sa teší obľube v USA (už od štyridsiatych rokov minulého storočia), si zamilujú zákazníci aj u nás. Chcel som byť pri tom, keď aj Európania zistia, aké úžasné možnosti im minikaravany poskytujú. Preto som v roku 2012 založil samostatnú firmu na výrobu a predaj minikaravanov Procamp.

 

 

(Martin Dravecký)

Súčasnosť

Po rokoch vývoja sa nám podarilo uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov. Prešli sme si zložitú cestu od prototypu až po ladenie chýb vo výrobe, cez problémy s technológiou a kvalitou, kedy sme cestovali do celej Európy a opravovali to, čo sme na základe vlastných skúseností nevedeli. Ďalším náročným krokom bol homologizačný proces, ktorý sme nakoniec úspešne zvládli a stali sa držiteľmi Európskej globálnej homologizácie, ako oficiálny svetový výrobca vozidiel.

V tomto produkte sa spája mnohoročné „dedičstvo“ amerických teardropov. Dnes sa nám podarilo vytvoriť kvalitný produkt, ktorý splní najvyššie kritériá na jeho úžitkové vlastnosti a nadobudol svetový rozmer. A to nielen vďaka našim zákazníkom a predajcom, ale aj vďaka našim zamestnancom. Pretože keď firemnou stratégiou žije celá firma, len vtedy vytvoríme perfektný minikaravan. Som hrdý, že s našimi minikaravanmi cestujú ľudia od Ázie až po Austráliu.